Sidabras: 5 priežastys pamilti šį taurųjį metalą

Papuošalai moterims

Sidabras: 5 priežastys pamilti šį taurųjį metalą

Jau nuo senų laikų žmonės siekė atrasti brangakmenių ir tauriųjų metalų gydomąsias savybes bei jų naudą. Tauriųjų metalų papuošalai, pradedant įspūdingais aukso ar sidabro žiedais ir baigiant amuletais ant kaklo, skirtais apsisaugoti nuo tam tikrų pavojų – turėjo ypatingą vaidmenį nuo seniausių laikų. Kilmingieji dėvėjo brangakmeniais papuoštas karūnas ne tik kaip turto ir galios simbolį, bet ir kaip apsaugą nuo nelaimių ar blogio savo valdymo laikotarpiu. Sidabras – vienas tauriųjų metalų, ypač vertintas dėl savo ypatybių ir naudingųjų savybių. 

Sidabras, kaip ir auksas ar platina – priklauso tauriesiems metalams. Įdomu tai, kad sidabras neretai yra išgaunamas, kaip šalutinis švino, cinko, vario ar aukso produktas. Šis taurusis metalas, lyginant su kitais metalais, pasižymi ypatinga savybe – praleisti elektros srovę ir šilumą.

Sidabro papuošalus visada gaubė mistika, magija ir paslaptis. Įvairių tyrimų išvadose galima surasti daug įrašų apie sidabrą ir jo teigiamą poveikį žmonių sveikatai. Taigi, kokia ta sidabrinių papuošalų nauda ir kodėl šis taurusis metalas vertas kelio į kiekvieno širdis ir papuošalų dėžutę?

I. Sidabras – papildoma priemonė kovai su peršalimu ir gripu

 

Sidabriniai papuošalai

Sidabras – taurusis metalas, pasižymintis antibakterinėmis ir antimikrobinėmis savybėmis, turinčiomis ypatybę naikinti grybelius, bakterijas ir netgi tam tikrus virusus. Įdomu tai, kad antibakterinis poveikis priskiriamas teigiamai įkrautiems sidabro papuošalų jonams (Ag+). Būtent šie jonai atakuoja bakterijas ir kitus mikroorganizmus, kad apsaugotų mus nuo ligų ir infekcijų. Sidabriniai papuošalai gali padėti kovoti su peršalimu ir gripu bei kitomis infekcijomis.

Ar tam reikia gausos sidabrinių papuošalų? Sakoma, kad teigiamam efektui pajusti sidabro juvelyrika neturi būti itin prašmatni ar sunki, kaip ir jos nereikia turėti daug. Tam puikiai pasitarnaus sidabrinė  grandinėlė ant kaklo, sidabriniai auskarai ar sidabrinė apyrankė. Įdomu tai, kad daugelis medicinos įrangos taip pat gaminama būtent iš sidabro. To priežastis – sidabro antimikrobinės savybės, kuriomis pasižymi grynas sidabras.

 

II. Sidabriniai papuošalai reaguoja į toksinus

 

Įvairiuose šaltiniuose rašoma, kad sidabriniai papuošalai pasižymi savyne aktyviai reaguoti į toksiškas medžiagas mūsų organizme. Atrodo neįtikėtina? O iš tikrųjų tai visai nesunku pastebėti: tikrai yra tekę pastebėti papuošalo spalvos pokytį, kai žvilgančią sidabrinę spalvą pakeičia kita. Ir tai nutinka ne dėl papuošalo kokybės ar nekokybės, o dėl tam tikrų medžiagų sankaupų mūsų kūne. Pavyzdžiui, sidabrinis papuošalas iš baltos blizgios gali tapti melsvu ar tamsaus atspalvio, kas parodo didelį natrio druskų kiekį jūsų kūne. Sidabro juvelyrika tai pat nusidažo dėl prakaite esančių sieros/sulfidų ir amino rūgščių. Dėl didelio odos rūgštingumo lygio sidabras taip pat linkęs pakeisti spalvą. Jei sidabrinis papuošalas pakeitė savo spalvą – vertėtų susirūpinti savo mityba ir bent iš dalies atsisakyti rūgščių produktų.

III. Sidabras ir dėvimi sidabro papuošalai reguliuoja vidinę šilumą ir cirkuliaciją organizme

 

Sidabras dar vertinamas už tai, kad pasižymi savybe padėti reguliuoti vidinę kūno šilumą ir gerą kraujo cirkuliaciją žmogaus organizme. Dauguma žmonių teigia, kad būtent pradėjus dėvėti sidabro papuošalus, pagerėjo jų energijos lygis ir nuotaikų pusiausvyra. Taip yra todėl, kad sidabrui būdingos jo natūralios cheminės ir fizinės savybės padeda pagerinti kraujotaką, palaikyti bendrą kūno temperatūros pusiausvyrą ir panaikinti elektros trikdžius aplinkoje. Ši sidabro gaminiams būdinga savybė atsiranda būtent dėl šiam tauriajam metalui būdingo elektros ir šilumos laidumo. Sidabras generuoja aplink jį esantį elektros lauką, kuris paskirsto elektrą ir šilumą visame kūne. Teigiamai įkrauti sidabro jonai sukuria elektrai laidų lauką, kuris atspindi elektromagnetinę spinduliuotę nuo kūno, panašiai kaip veidrodis atspindi šviesą. Šis laukas skatina esamą organizmo laidumą, gerina kraujotaką, temperatūros balansą ir bendrą gijimą. Šiam poveikiui pajusti pakanka net ir kuklaus sidabrinio papuošalo ar aksesuaro.

 

IV. Sidabro papuošalai ir savybė skatinti žaizdų gijimą

 

Dar vienas neįtikėtinas sidabro gaminių poveikis teigiamai žmogaus sveikatai ir fizinei būklei yra gebėjimas paskatinti žaizdų gijimą. Niekam ne paslaptis, kad antikūnai, baltieji kraujo kūneliai ir kiti cheminiai baltymų elementai žmogaus organizme kovoja su bakterijomis ir virusais, galinčiais sukelti ligas ar infekcijas. Šios kraujo ląstelės atpažįsta svetimkūnius, keliančius pavojų organizmo sveikatai ir ima jas atakuoti. Dėl jau minėtų sidabro gaminių fizinių ir cheminių savybių, juos dėvinčiųjų žaizdos užsitraukia ir gija greičiau, mat sidabras stimuliuoja šių kraujo ląstelių ir cheminių elementų veiklą. Todėl neretai sidabras yra vadinamas organizmo imuninę sistemą sustiprinančiu tauriuoju metalu, padedančiu išlikti sveikiems. 

 

V. Užtikrina teigiamą emocinės sveikatos būklę ir malšina stresą

 

Sidabriniai žiedai

Įvairuose šaltiniuose rašoma, kad sidabras turi įtakos žmonių teigiamos emocinės sveikatos būklei bei padeda kovoti su nerimu ir stresu. Kasdienis bėgimas ir šurmulys neretai skatina paieškoti būtų, kaip iš naujo atrasti harmoniją ir ramybę. Tam puikiai padeda įvairios dvasinės praktikos, tokios kaip meditacija ar jogą, taip pat sportinės ir aktyvios veiklos.  O ar teko girdėti, kad norint nuraminti protą, išvengti streso, nerimo ir ar pykčio puikiai pasitarnauja nešiojami tam tikrų rūšių papuošalai?

Moksliškai įrodyta, kad sidabriniai papuošalai yra „rūpestingi papuošalai“, kurie suteikia pozityvių emocijų ir skatiną bendrą emocinės sveikatos gerovę organizme. O sukami ratu sidabriniai žiedai, turi raminamąjį poveikį, kuris padeda kovoti su nerimu.

 

Sidabras – ypatingas taurusis metalas, dėl naudingųjų savo savybių bei dailaus spindesio ypač mėgiamas ir vertinamas nuo seniausių laikų. Sidabro papuošalai pasižymi savybe chameleoniškai papildyti pasirinktą aprangos stilių, ar tai būtų kuklus kasdienis derinys, ar prašmatnus vakarinis. Dėėl savo naudingųjų savybių ir gebėjimo derėti prie visko bei subtiliai papildyti įvaizdį – gaminiai iš sidabro visuomet buvo ir bus tinkama bei vertinama dovana.

G-Amber