Ar Baltijos gintaras gydo? Papuošalai iš gintaro: gydomosios savybės

Baltijos gintaras

Faktas, jog papuošalai iš gintaro gražūs, estetiški ir ypač vertinami iš senų laikų – niekam ne paslaptis. Ypatingai žavi tie gintariniai papuošalai, kurie  gimsta pasitelkiant modernias, šiuolaikines technologijas apdirbant gintarą. Tačiau ar teko girdėti, kad Baltijos gintaras – tai mineralas, kuris ne tik puošia, bet dar ir gydo? Būtent Baltijos gintare randama natrio ir aukso. Svarbiausia, kad kituose gamtos kampeliuose išgaunamuose mineraluose randama ir sunkiųjų metalų, tačiau Baltijos gintare – jų nėra. Būtent dėl visų paminėtų savybių gintaru ir jo panaudojimo galimybėmis medicininiais ir kosmetiniais tikslais ypatingai domisi mokslininkai.

Įdomu tai, kad Baltijos gintaras savo gydomosios savybes atskleidžia ne tik nešiojant gintarinius papuošalus, bet ir geriant gintaro arbatas. Nuo gyvulinių baltymų užterštą žmogaus kraujo pH indeksą šarmina būtent gintaro arbata. Taip pat vertinamas ir rankų darbo muilas su gintaru. Natūrali gintaro pudra skatina odos ląstelių atsinaujinimą bei padeda atkurti odos elastingumą bei stangrumą.

Nors formų ir būdų panaudoti gintarą kasdienybėje ir nemažai, visgi gintariniai papuošalai – būdas, kuris lengviausiai padeda pritraukti šį mūsų organizmui naudingą mineralą į kasdienius įpročius. Papuošalai iš gintaro, prisilietus prie šio mineralo šiuolaikinėms apdirbimo technologijoms ir stiliaus bei mados ekspertams – moterims, vyrams, vaikams ir net augintiniams, įprotį, puošiantis papuošalais iš gintaro, daro ne tik sveiku, bet ir stilingu. 

Nuo ko gydo Baltijos gintaras?

 

Įvairiuose šaltiniuose vieningai teigiama, kad Baltijos gintaras stiprina imunitetą, apsaugo žmogaus organizmą nuo įvairių ligų bei neutralizuoja toksinus. Nešiojant tikro gintaro negludintus papuošalus, gintaras turi savybę netgi apsaugoti ir nuo dehidratacijos. Baltijos gintaras taip pat vertinamas už raminamąsias savybes, tad papuošalai iš gintaro dar ir pasižymi savo galia mažinti nerimą bei stresą. Daugelyje pasaulio šalių ypatingai vertinami ir populiarūs gintariniai kaklo papuošalai kūdikiams, kurie padeda mažiesiems kovojant su augančių dantukų skausmu. Papuošalai vaikams yra sukurti taip, kad lengvai atsisegtų, karoliukai būtų saugiai atskirti vienas nuo kito ir atsižvelgiant į kitus vaikų saugumo reikalavimus papuošalams.

Kalbant apie natūralaus gintaro gydomąsias savybes, svarbu paminėti, kad šis mineralas naudingas ir tiems, kurie nori pasigerinti skydliaukės veiklą bei susigrąžinti vidinę energiją ir ramybę. 

 

Kokį gintarą rinktis, norint pajusti jo gydomąsias savybes?

 

Renkantis gintarinius papuošalus sveikatinimosi tikslais – rekomenduojama rinktis kuo mažiau apdorotą gintarą. 

Apdirbant gintarą labai aukštose temperatūrose, tam tikros jo gydomosios savybės išnyksta. Norint pajausti gydomąjį gintaro poveikį, geriausia rinktis visiškai nešlifuotus ir niekaip kitaip neapdirbtus jūrinio gintaro papuošalus.

Labai svarbus aspektas renkantis gintaro gaminius dėl jų gydomųjų savybių – žinoti, kas yra gintaro rūgštis, koks rekomenduojamas minimalus jos kiekis minerale ir kokį gintarą rinktis, kad gintaro rūgšties jame būtų pakankamai.

 

Kuo ypatingas Baltijos gintaras, gintaro rūgštis ir jos nauda organizmui

 

Baltijos gintaras vertinamas būtent dėl savo gintaro rūgšties kiekio. Gintaro rūgštis ypatinga savo gydomosiomis savybėmis, tai jos dėka šis mineralas saugo nuo įvairių ligų bei turi galią stiprinti imunitetą. Baltijos gintaro žievėje randama iki 8.2 proc. gintaro rūgšties. Permatomame gintare gintaro rūgšties randama iki 4.5 proc. 

 

Kaip gintaro rūgštis patenka į organizmą?

 

Užtenka tiesiog dėvėti nešlifuoto gintaro papuošalą ir gintaro rūgštis jau patenka į žmogaus organizmą. Kaip? Oda sušildo gintarą, savo ruožtu šis išleidžia savo gydomąsias savybes, o oda jas sugeria. Tai vienas patogiausių būdų profilaktiškai stiprinti imunitetą bei padėti sau esant skydliaukės problemoms.

Žinotina, kad gintaras – visiškai natūralus produktas, kuris veikia ir kaip analgetikas. Gintaras ramina bei slopina skausmą. 

 

Papuošalai iš gintaro – natūralus būdas mažinti stresą nėštumo metu

 

Gintariniai karoliai moterims žinomi ir dėl savo raminančių savybių, kurios padeda būsimoms mamytėms natūraliais būdais šiek tiek sumažinti patiriamą stresą. Svarbiausia, jog gintaras – visiškai saugus mineralas tiek nėščiai moteriai, tiek ir jos vaisiui. 

 

Gintariniai papuošalai: kaip juos dėvėti, kad pajusti teigiamas savybes?

 

Jeigu skundžiatės artritu rankoje – gintaro apyrankė Jums tiks labiau negu vėrinys, nes gintaras veikia geriausiai, kai jis nešiojamas ant skaudamos vietos. Tuo tarpu, pavyzdžiui, turintiems skydliaukės problemų – patariama nešioti gintarinius karolius iš nepoliruoto gintaro. 

Gintaro vėriniai padeda nuo galvos, kaklo skausmo ir net turintiems kvėpavimo problemų. 

Gintaro apyrankės padės tiems, kurie skundžiasi sąnarių skausmais. 

Gintaras, o ypatingai nepoliruotas gintaras – tai ne tik papuošalas, bet ir puikus vaistas. Šis mineralas padeda jaustis gyvybingu bei atsikratyti nuovargio, taip pat naudingas patiriant stresą ar nerimą. Šiuolaikinių technologijų apsuptam žmogui taip pat svarbu žinoti, jog gintaras mažina aplink mus esančios elektronikos poveikį (pvz.: mobiliųjų telefonų, kompiuterių, mikrobangų krosnelių, oro džiovintuvų, ir t.t.), kas taip pat gali neigiamai paveikti mūsų organizmą.

Papuošalai iš gintaro – tampa ne tik autentišku ir kartu stilingu kasdienio įvaizdžio palydovu, bet ir natūraliu bei kartu galingu įrankiu, savo naudingosiomis savybėmis lydinčiu kasdieniuose iššūkiuose. Juk žinant aksesuaro stiprybes bei pageidaujamas  savybes – pasipuošti ir papuošti mylimiausius tampa daug paprasčiau.

G-Amber