Gintaro papuošalai vaikams – gražu, kai saugu

gintaro karoliai berniukui

Ar iš tikrųjų gintaras ne tik madingas, bet ir naudingas? 

Ne paslaptis, kad papuošalai iš Baltijos gintaro yra itin vertinami ir populiarūs – dėl savo spalvos ir natūralaus grožio, šis mineralas naudotas papuošalams nuo neolito laikų. 

Galime didžiuotis, kad būtent mūsų regione randami akmenukai, kitaip nei Borneo ar Dominikoje randami gintarai, turi gydomųjų savybių: stiprinamas imunitetas, padeda esant artrito skausmams ar skydliaukės problemoms, gydo skrandžio ligas ir dar daugiau. Be to, manoma, kad gintaras apsaugo ir nuo piktųjų dvasių. Dėl visų šių savybių jis yra itin pamėgtas tėvų ir kitų artimųjų, kurie papuošalais iš gintaro stengiasi apsaugoti vaikus. 

Nepaisant visos gintaro teikiamos naudos, įvairios apyrankės ar vėriniai vaikams gali pridaryti ir nemažai žalos. Kad to būtų išvengta, svarbu juos rinktis atsakingai ir atkreipti dėmesį į kelis dalykus.

Gintaro papuošalai – natūralūs nuskausminamieji

Baltijos jūros regione randamas gintaras Šiaurės auksu vadinamas ne veltui. Romėnai jį naudojo farmacijoje kaip priemonę nuo įvairių ligų, o žymus to meto gydytojas Kalistratas rašė, kad gintaras saugo žmogų nuo beprotystės, sutrintas su medumi gydo ausų ligas, geriamas su vandeniu gydo skrandžio ligas. Taip pat manyta, kad gintaras saugo nuo gerklės negalavimų ir net blogos akies burtų.

Gintaro nauda jau yra įrodyta ir moksliniais tyrimais – dėvint nešlifuoto gintaro papuošalus, oda sušildo šį mineralą ir sugeria jo rūgštį, turinčią gydomųjų savybių. Tai paprastas būdas profilaktiškai stiprinti imunitetą, padėti sau esant skydliaukės problemoms, raminti bei slopinti skausmą. Gintaro papuošalus siūloma nešioti ant skaudančios vietos, todėl vėriniai yra tinkami esant galvos ar kaklo skausmui ir net turintiems kvėpavimo problemų. Tuo tarpu gintaro apyrankės padės tiems, kurie skundžiasi sąnarių skausmais.

Tiesa, ne visas gintaras atrodo mums įprastai. Baltijos jūros gintaras, jį pakaitinus, gali pasidaryti ir juodos spalvos. Papuošalai, gaminami su juoduoju gintaru, yra vieni mėgstamiausių mūsų klientų, nes  atrodo išties stilingai ir išskirtinai. 

Gintaro nauda vaikams

Gintaro papuošalus dažnai pradedama dovanoti dar kūdikystėje, siekiant sustiprinti vaikų imunitetą. Tėvai, krikštatėviai ar seneliai neretai renkasi dovanoti gintaro vėrinius ar apyrankes. Vaikams gintaras pasižymi raminančiu poveikiu, jo rūgštis yra naudinga organizmui, o kadangi gintaras puikiai veikia kaip natūralus antiseptikas, jis yra natūrali priemonė, siekiant sumažinti dygstančių dantukų skausmą. Verta paminėti ir tai, kad gintaras mažina aplink mus esančios elektronikos poveikį, kuris vaikams gali būti itin žalingas. 

Į ką verta atkreipti dėmesį renkant papuošalą vaikui 

Maži vaikai dažniausiai būna itin aktyvūs, todėl nusprendus dovanoti gintarinį papuošalą, siekiant, kad jis būtų nešiojamas saugiai, dėmesį vertėtų atkreipti į kelis dalykus. 

  • Kaip suverti karoliukai. Maži vaikai mėgsta tampyti savo drabužius ar žaislus, taip gali atsitikti ir su papuošalais. Svarbu atkreipti dėmesį, kad gintarai būtų suverti per mazgą – tuomet juos nutraukus, karoliukai neišsibarstys.
  • Karoliukų forma. Patiems mažiausiems vaikams rekomenduojama rinktis apvalių arba pailgų gintarų karolius. Tokie papuošalai yra saugesni, vaikas neturėtų įsidrėksti ar kitaip susižeisti. 
  • Papuošalo užsegimas. Kai kalbame apie mūsų mažylius, vertėtų rinktis tokius papuošalus, kurie turi saugų užsegimą – stipriau patempus jie atsisega. Taip pat tai apsaugo nuo sugadinimo – vėrinys nenutrūks. 
  • Netradiciniai papuošalai. Jei gintarinį papuošalą nusprendėte dovanoti ne mažam vaikui, o paaugliui, visgi vertėtų atkreipti dėmesį ir į netradicinio gintaro papuošalus. Tokiame amžiuje dažnai siekiama išskirtinumo, bręstantys vaikai stengiasi kurti savitą stilių, o juodasis gintaras gali tapti puikiu įvaizdžio akcentu.