Ar gintaras gydo? Baltijos gintaro papuošalai ir jų gydomosios savybės

gintaro apyranke

Faktas, jog gintariniai papuošalai gražūs – niekam nepaslaptis. Ypatingai tie, kurie sukuriami naujai, moderniai ir pritaikomi dabartiniam stiliui. Tačiau, ar žinojote, kad Baltijos gintaras dar ir gydo? Būtent Baltijos gintare rasta natrio ir aukso. Svarbiausia, kad kituose gamtos kampeliuose randama ir sunkiųjų metalų, tačiau Baltijos gintare jų nėra. Baltijos gintaru ypatingai domisi Rusijos ir Amerikos mokslininkai, nes tik Baltijos gintaras gali būti naudojamas medicininiais ir kosmetiniais tikslais. 

Gintaro gydomosios savybės atsiskleidžia ne tik nešiojant gintarinius papuošalus, bet ir geriant arbatas. Nuo gyvulinių baltymų užterštą žmogaus kraujo pH indeksą šarmina gintaro arbata. Taip pat vertinamas ir rankų darbo muilas su gintaru. Natūrali gintaro pudra skatina odos ląstelių astinaujinimą bei padeda atkurti odos elastingumą bei stangrumą.

Gintariniai papuošalai moterims, vyrams, vaikams ir net augintiniams ne tik papuoš jus, bet ir sustiprins. 

Nuo ko gydo Baltijos gintaras?

Stiprina imunitetą, apsaugo žmogaus organizmą nuo įvairių ligų, bei neutralizuoja toksinus. Nešiojant tikro gintaro negludintus papuošalus, gintaras jus apsaugos ir nuo dehidratacijos. Gintaras turi ir raminamųjų savybių, tad padės tiems, kurie nerimą bei stresą. Ypatingai populiarūs šiuo metu gintariniai kaklo papuošalai kūdikiams, kurie yra sukurti taip, kad lengvai atsisegtų ir padeda mažiesiems, kovojantiems su augančių dantukų skausmu. 

Gintaras padės ir tiems, kurie nori pasigerinti skydliaukės veiklą bei susigrąžinti vidinę energiją ir ramybę. 

Kokį gintarą rinktis norint pajausti jo gydomąsias savybes?

Moksliniais tyrimais jau yra įrodyta, jog gintaras turi gydomųjų savybių. Nešiojant gintarinius papuošalus sveikatinimosi tikslais – geriau rinktis kuo mažiau apdorotą gintarą.

Apdirbant gintarą labai aukštose temperatūrose tam tikros gydomosios savybės išnyksta. Norint pajausti gydomąjį gintaro poveikį, geriausia rinktis visiškai nešlifuotus ir niekaip kitaip neapdirbtus jūrinio gintaro papuošalus.

Kuo ypatingas Baltijos gintaras?

Baltijos gintaras vertinamas dėl savo gintaro rūgšties kiekio. Gintaro rūgštis ypatinga tuo, jog turi gydomąsias savybes, apsaugo nuo įvairių ligų bei stipriną imunitetą. Baltijos gintaro žievėje randama iki 8.2 proc. gintaro rūgšties. Permatomame gintare gintaro rūgšties randama iki 4.5 proc. 

Kaip gintaro rūgštis patenka į organizmą?

Jums užteks dėvėti nešlifuoto gintaro papuošalus ir gintaro rūgštis pateks į Jūsų organizmą. Oda sušildo gintarą ir jis išleidžia savo gydomąsias savybes, o oda jas sugeria. Tai vienas patogiausių būdų profilaktiškai stiprinti imunitetą bei padėti sau esant skydliaukės problemoms. Gintaras – visiškai natūralus produktas, kuris veikia kaip analgetikas. Gintaras ramina bei slopina skausmą. 

Natūralus būdas mažinti stresą nėštumo metu

Gintaro karoliai žinomi ir dėl savo raminančių savybių, kurios padeda būsimoms mamytėms natūraliais būdais šiek tiek sumažinti patiriamą stresą. Svarbiausia, jog gintaras visiškai saugus tiek nėščiai moteriai, tiek ir jos vaisiui. 

Kaip dėvėti gintaro papuošalus?

Jeigu skundžiatės artritu rankoje, gintaro apyrankė Jums tiks labiau negu vėrinys, nes gintaras veikia geriausiai, kai jis nešiojamas ant skaudamos vietos. Pavyzdžiui, žmonėms, kurie turi skydliaukės problemų, patariama nešioti gintarinius karolius iš nepoliruoto gintaro. 

Gintaro vėriniai padeda nuo galvos, kaklo skausmo ir net turintiems kvėpavimo problemų. 

Gintaro apyrankės padės tiems, kurie skundžiasi sąnarių skausmais. 

Ypatingai nepoliruotas gintaras – tai puikus vaistas nuo streso bei nerimo. Padeda jaustis gyvybingu bei atsikratyti nuovargio. Šiuolaikiniam žmogui taip pat bus svarbu žinoti, jog gintaras mažina aplink mus esančios elektronikos poveikį (pvz.: mobiliųjų telefonų, kompiuterių, mikrobangių, oro džiovintuvų, ir t.t.), kuris gali neigiamai paveikti mūsų organizmą.